Systémová integrace ITdiv IP webové kamery div IP teploměry


Otázky a odpovědi

Jaké jsou hlavní výhody služeb iSenzor?

Snadná instalace zařízení, jednoduché vložení dat do webových stránek, atraktivní prezentace dat (snímek opatřen, logem, textem, grafy teploty, atd.), není potřeba veřejná IP adresa, lze využít jakéhokoliv internetového připojení, nezáleží na typu webhostingu, data možno vložit do více webů.

Jaké jsou požadavky na internetové připojení?

Je možné využít jakéhokoliv internetového připojení, které je v dané lokalitě k dispozici (Wi-Fi, ADSL, mobilní sítě). Není potřeba veřejná IP adresa. Nároky na rychlost a přenos dat jsou minimální - linka se využívá pouze k odesílání dat v pravidelných časových intervalech. Data do webových stránek jsou poskytována již z našich serverů s vysokorychlostním připojením.

Může být snímek nebo teplota vložena do více webů?

Tuto možnost nezakazujeme, pokud si to zákazník nepřeje. Naopak je tato možnost často využívána informačními a turistickými weby (viz např. http://www.info-sumava.cz/webkamery/). Vaše reklama se tak šíří po internetu sama a zadarmo. Zároveň se není nutné obávat zahlcení vašeho připojení při vyšším počtu přístupů z různých webů - data jsou poskytována z našich serverů, které mají dostatečnou kapacitu.

Jaké jsou požadavky na webhosting?

Díky technologii Javascript lze data vkládat i do základních a neplacených typů webhostingů bez podpory server-side technologií (PHP, ASP, …).

Jak vložím obrázek z webkamery do svých stránek?

Snímek z vaší webové kamery je po zpracování (přidání loga, textu, atd.) dostupný na unikátní webové adrese, kde je i aktualizován. Odtud lze snadno vložit do stránky pomocí HTML elementu img. Technická podpora a konzultace jsou součástí internetových služeb iSenzor.

Jak si vložím údaje o teplotách nebo graf do svých stránek?

Pro vkládání aktuální teploty, denních minim a maxim nebo grafu teplot (včetně kalendáře s historií) je k dispozici Javascriptové aplikační rozhraní (API). Pro méně zkušené webmastery poskytujeme šablony s hotovým HTML kódem - samotné vložení pak spočívá pouze v okopírování pár řádek kódu do kódu vašich stránek. Zkušení webmasteři si mohou díky poskytovaným funkcím Javascript API data z teploměrů uspořádat a naformátovat podle potřeby.

Zobrazí se grafy na chytrých telefonech?

Ano, grafy se bez problému zobrazí na všech současných chytrých telefonech (OS Android, Apple iPhone ,…).

Mohu použít své zařízení s placenými službami iSenzor?

Ano. Zařízení musí podporovat FTP protokol (webkamery), příp. HTTP GET (teploměry).

Chci si upravený snímek ukládat na svůj server. Je to možné?

Ano. Služby umožňují nastavit si upload upraveného snímku, originálu i náhledů na váš FTP server automaticky a hned, jak je přijatý snímek zpracován naším serverem.


Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Neváhejte nás kontaktovat ».